Бадњи дан прослављен молитвено у Никшићу

Литургијским сабрањем у Саборном храму Светог Василија Острошког началствовао је протојереј-ставрофор Драган Крушић, а саслуживали су свештеници: протојереји Слободан Јокић, архијерејски намјесник никшићки и Миодраг Тодоровић, јереји Остоја Кнежевић, старјешина никшићког Санборног храма и Данило Зиројевић, ђакон др Никола Маројевић.

Бадњи дан прослављен молитвено у Никшићу

Бројним вјерницима, сабраним у светој служби Божјој, ријечима пастирске бесједе наступајући празник Рождества Христовог, честитао је началствујући свештеник о. Драган Крушић.

"Уложимо сву своју бригу у невидљиву творевину Божју, у душу своју, уложимо све своје снаге у очишћење душе, у крчење укоријењеног корова који загушује нашу једину вриједност у овом свијету, једини екран у којем можемо видјети оно што је Божје у нама. Уложимо, браћо и сестре, труд свој у виду молитве, милосрђа и љубави према Богу и ближњему, јер ће из ризница душа наших, кад нам се душе раздвоје од тијела, тај труд засијати као непролазна сунчева свјетлост“.

Бадњи дан прослављен молитвено у Никшићу

"Допустимо да се Господ Исус Христос, Који се у тијелу родио у Витлејему јудејском, за вријеме цара Ирода, роди и у души нашој, очишћеној молитвом и постом, да бисмо се у духовној радости наслађивали непролазном свјетлошћу сјутрашњег празника Рождества Господа и Спаса нашег Исуса Христа“, бесједио је протојереј-ставрофор Драган Крушић.

Он је додао да је данас Бадњи дан, када се у кућу уноси Бадњак, видљиви симбол рођеног Богомладенца Христа.

Бадњи дан прослављен молитвено у Никшићу

"Као што млади цер или храст силином својом разбуктава ватру на огњишту, а јарким пламеном освјетљава све кутове домова наших, хришћански Бадњак води поријекло од оне чудесне божанствене витлејемске ноћи када се у пастирској пећини родио Спаситељ човјечанства Господ Исус Христос. Новорођени Богомладенац у виду Бадњака улази у наш дом доносећи здравље, изобиље плодова земаљских и духовну радост“, казао је о. Драган.

Бадњи дан прослављен молитвено у Никшићу

Мудраци са Истока принијеше Новорођеном Богомладенцу Христу злато, тамјан и измирну, а шта ми данашњи светосавци, православни хришћани да Му принесемо, запитао је свештеник Крушић, поручујући:

"Биће Му најмилије да Му принесемо то да једни другима опростимо да би Бог опростио свима нама. Да се научимо оне главне јеванђељске поруке Опрости ближњему своме, да би Господ Бог опростио свима нама. Нека нам Господ подари да у миру и радости прославимо Божић, један од највећих хришћанских празника“.