Божићна Литургија у манастиру Ђурђеви Ступови

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је на празник Рођења Христовог – Божић, у суботу 7. јануара 2017, Свету Архијерејску Литургију у манастиру Ђурђеви Ступови.

Божићна Литургија у манастиру Ђурђеви Ступови

Преосвећеном Епископу је саслуживало свештенство и монаштво Епархије.

Божићна Литургија у манастиру Ђурђеви Ступови

На веома хладно, али и ведро Божићно јутро, вјерни народ Берана сабрао се под сводовима древне немањићке задужбине, свете обитељи Светог великомученика Георгија, да молитвено и евхаристијски прослави долазак Богомладенца Христа у овај свијет.

Божићна Литургија у манастиру Ђурђеви Ступови

Божићну литургију појањем је пратио хор „Свете мати Анастасије“.

Божићна Литургија у манастиру Ђурђеви Ступови

Како се данас завршава Божићни пост, сви они којим су се припремали да дочекају најрадоснији хришћански празник, причестили су Светим Тајнама Тијела и Крви Христове.

Божићна Литургија у манастиру Ђурђеви Ступови

На крају Литургије, по традиционалном обичају, прочитана је посланица Његове Светости Патријарха српског Г. Иринеја.