Богојављење прослављено у Брезојевици код Плава

Свету Литургију у манастиру Свете Тројице служио је на Богојављење, у четвртак 19. јануара 2017, јеромонах Георгије Рајаковић, игуман манастира уз молитвено учешће бројног вјерног народа.

Богојављење прослављено у Брезојевици код Плава

Отац Георгије је ријечима пастирске бесједе честитао бројним сабранима велики празник Богојављење.

На крају богослужења извршено је велико водоосвећење.

Богојављење прослављено у Брезојевици код Плава

Потом је литија вјерног народа кренула од манастира Свете Тројицедо обала према мјесту водоосвећења на ријеци Лиму, гдје је и бачен крст. У традиционалом Богојављенском пливању учествовали су: Жељко Дашић, вишегодишњи учесник, Стеван Миловић и шеснаестогодишњи Жељко Дашић.

Богојављење прослављено у Брезојевици код Плава

До Часног крста први је допливао Жељко Дашић, иначе вишеструки освајач награде.

Храброг Богојављенског пливача младог Жељка Дашића, који је прошле године први пут учествовао у овом витешком надметању заронивши у воде изузетног хладног Лима, поздрављамо стиховима: „Поново гори Немањића пламен, стасају момци тврди ко камен“.

Богојављење прослављено у Брезојевици код Плава

Сабрање је поздравио отац Георгије, који је пливачима честитао на учешћу у дивном надметању за Часни крст и, уручујући пригодне награде, пожелио им много здравља, успјех, Божји благослов, да их сила Часног Животворног Крста Господњег штити и чува у вјекове.