Учешће теолога наше Епархије на годишњем симпосиону у Београду

На Православном богословском факултету Универзитета у Београду у петак и суботу 27. и 28. маја, биће одржан трећи годишњи симпосион под називом „Српска теологија данас 2011“.

Симпосион ће почети поздравном ријечју Његовог Преосвештенства Епископа бачког Г. Иринеја Буловића, декана Православног богословског факултета и представљањем издања Института за теолошка истраживања, периодике Православног богословског факултета и зборника радова са другог годишњег симпосиона у чему ће учествовати проф. др Богољуб Шијаковић, продекан за науку ПБФ, проф. др Ксенија Кончаревић, продекан за наставу ПБФ и доц. др Богдан Лубардић. Програм ове својеврсне теолошко-богословске смотре обухватиће рад у неколико секција - Српска теологија у 20. веку, Етнологија, Антропологија, Философија религије, Историја цркве, Теологија и филологија, Библистика, Хришћански аскетизам, Литургика, Патрологија и агиологија, Хришћанска педагогија и канонско право, Систематско богословље и догматика, Хришћанска уметност.

Учешће теолога наше Епархије на годишњем симпосиону у Београду

Са научно-истраживачким радовима учешће је најавило више десетина учесника – наставници, сарадници у настави, докторанти и студенти са виших нивоа студија са Богословских и других факултета у Београду, Нишу, Новом Саду, Источном Сарајеву, Фочи, докторанти и магистранти из иностранства, истраживачи и научни сарадници са неколико института .

У петак, 27. маја у оквиру секције Литургика рад „Светотајински живот Православне Цркве у Црној Гори у доба Митрополита Илариона Рогановића (1860–1882) “изложиће јереј Слободан Јокић, архијерејски намјесник никшићки, наредног дана, током секције Етнологија, антропологија, философија религије, излагање под називом “Христос vs Велики инквизитор“ имаће мр Никола Маројевић, ђакон Саборне цркве Светог Василија Острошког у Никшићу и доктор философских наука Микоња Кнежевић, предавач на Философском факултету у Косовској Митровици, који ће у оквиру секције Патрологија и агиологија излагати на тему “Григорије Палама и Дионисије Псеудо Ареопагит – проблем ауторитета.