Пређеосвећена Литургија у цркви Светих Петра и Павла у Бијелом Пољу

У другој недјељи Великог поста, у сриједу, 16. марта у бјелопољској Саборној цркви Светих апостола Петра и Павла Литургију пређеосвећених Дарова служило је свештенство архијерејског намјесништва бјелопољског.

Претходно је Недјеља православља молитвено прослављена Светим богослужењима у четири манастира и пет храмова на подручју Црквене општине Бијело Поље.
Према ријечима протојереја Дарка Пејића, надлежног пароха на Литургији пређеосвећених Дарова Светим Тајнама Тијела и Крви Христове приступило је око 180 душа, што је најбољи показатељ враћања народа својој православној вјери и Цркви Божијој. Вјерни народ, посљедњих година, не запоставља ни Свету Тајну исповијести, која се врши послије вечерње службе.

Иначе, под окриљем Саборне цркве Светих Петра и Павла већ пет година година дјелују школе вјеронауке за дјецу и одрасле. Часови се, усљед недостатка одговорајућих просторија, одржавају у самом храму. Након недјељног богослужења малишане, који су и чланови дјечијег црквеног хора „Светог Николе“, основама наше свете вјере подучава прота Дарко Пејић, који је вјероучитељ и за средњошколце и одрасле.

При Црквеној општини Бијело Поље активно је Удружење „Светог кнеза Мирослава“, чији је предсједник Звонко Јеврић и Братство православне омладине „Светог краља Милутина“ на чијем челу је хаџи Драгиша Јеремић. Својим активностима они помажу реализацију бројних пројеката у животу бјелопољске Црквене општине, а, тренутно, једно од таквих је изградња куће за породицу Злајић.

Пређеосвећена Литургија у цркви Светих Петра и Павла у Бијелом Пољу