Литургија у селу Подљут

Двадесете Недјеље по Педесетници, на празник Покрова Пресвете Богородице, 14. октобра 2018. године храм Свете Госпође у селу Подљут крај варошице Велимље у парохији бањанско-рудинској, прославио је храмовску славу.

Литургија у селу Подљут

Празничну Литургију у поменутом храму служио је надлежни парох јереј Раденко Копривица уз молитвено учешће вјерног народа.
У току Свете Литургије преломљен је славски колач и освећено славско жито и обављен помен оснивачима, обновитељима, свестенослужитељима и приложницима ове светиње.

Садашњи храм подигнут је  1996. године на остацима древног храма који је био порушен од Турака, а освећен је 2000. године на празник Покрова Пресвете Богородице коме је и посвећен.

У непосредној близини храма прије пар мјесеци започела је изградња Црквено-народног дома који сложно граде братства Бијеловића и Радојевића који припадају овом храму.

После завршеног Богослужења у организацији црквеног одбора и присутних вјерника у Црквеном дому послужена је трпеза љубави.