Слава манастира Светог Луке у Жупи Никшићкој

Празник Светог апостола и јеванђелисте Луке и Светог Петра Цетињског молитвено је прослављен у сриједу 31. октобра 2018, у манастиру Светог Луке у Жупи Никшићкој.

Слава манастира Светог Луке у Жупи Никшићкој

Светом Литургијом началствовао је архимандрит Данило (Трпчевски), игуман манастира Светог Саве у Голији коме је саслуживало више свештенослужитеља Епархије будимљанско-никшићке, Митрополије црногорско-приморске и других Епархија наше Цркве.

Бесједио је протојереј Миодраг Тодоровић, парох никшићки, честитајући сабранима данашњи празник, а игуманији Ефимији и сестринству манастирску славу.

У великом присуству вјерног народа освештан је и преломљен славски колач и колачи овогодишњих свечара. Литургијско славље настављено је на трпези љубави у манастирској трпезарији.