Слава храма на Парешком долу

У Недјељу по Томиндану, 21. октобра 2018. године на празник Светих Отаца VII Васељенског Сабора, служена је Света Литургија у храму Светог апостола Томе у селу Парешки до у парохији бањанско-рудинској којом је прослављена храмовска слава.

Слава храма на Парешком долу

Храм Св. апостола Томе, чија је обнова започела 2013. године саграђен је на остацима порушеног храма и налази се уз гранични појас између Републике Српске и Црне Горе.

Свету Литургију у поменутом храму служио је надлежни парох јереј Раденко Копривица уз молитвено учешће вјерног народа из Требиња, Никшића и Бањана.

У наставку богослушења преломљен је славски колач и освећено славско жито које је принијела породица поч. Славка Кокотовића предсједника одбора за обнову ове светиње.