Свети апостол Матеј молитвено прослављен на Вилусима

Храмовна слава цркве Светог апостола и јеванђелисте Матеја на Вилусима код Никшића, коју је 1904. освештао Митрополит црногорско-приморски Митрофан Бан, прослављена је, на празнично јутро, у четвртак 29. новембра 2018, светом Литургијом и благосиљањем славског колача.

Светом Литургијом је началствовао архимандрит Арсеније (Самарџић), игуман манастира Косијерево, уз саслужење свештенства Епархија захумско-херцеговачке и будимљанско-никшиће: јереја Мирослава Ратковића и Драгише Томића, пароха требињских, те протојереја Петра Крговића, пароха граховског и јереја Раденка Копривице, пароха бањско-рудинског.

Вјерном народу ријечима пастирске бесједе, обратио се о. Драгиша Томић.  Честитајући празник и храмовну славу, он је сабране поучио о животу Светог апостола и јеванђелисте Матеја и указао на потребу имања љубави и милосрђа према ближњима.

Међу учесницима молитвеног сабрања, пристиглих из Никшића, Бањана, Петровића, Голије, Требиња, Билеће, били су и Мирко Ћурић, замјеник градоначелника Требиња и Лука Петровић, бивши градоначелник ове херцеговачке Општине.

На славској трпези, коју је у Црквено-народном дому уприличио Црквени одбор при храму Светог апостола Матеја на Вилусима, благосиљан је и преломљен славски колач и жито.

У име Црквеног одбора, обратио се Стеван Вујичић, а сабране је поздравио и гост из Требиња Лука Петровић.

У пригодном програму учествовали су: гуслар Славко Горановић, епски пјесник Божо Ђурановић, бесједничар Драга Перовић и други.