Парастос жртвама НАТО бомбардовања на Михољској Превлаци

Деветнаеста годишњица НАТО бомбардовања Србије и Црне Горе биће обиљежена парастосом на Михољској Превлаци и поменом на градском гробљу Брдишта у суботу 24.марта.

Догађај ће обиљежити Братство Православне омладине Црне Горе, Ветерани 63. Падобранске бригаде у Црној Гори, мрежа НВО „Не у рат-не у НАТО“ и Матица Боке са сродним организацијама.

У манастиру Светог Архангела Михаила архијерејску литургију и парастос свим страдалима у бомбардовању 1999. године, служиће епископ никшићко-будимљански Јоаникије са свештенством.

Након литургије која почиње у 9 часова, на градском гробљу Брдишта одржаће се помен погинулом припаднику 63. Падобранске бригаде Марку Аврамовићу и припаднику МУП-а Србије, Драгану Бјелановићу.

Меморијалном скупу, како је најављено, присуствоваће и генерал мајор Александар Петрович Салујанов, херој СССР и замјеник предсједника Удружења хероја Русије, а вијенце ће положити делегација ОБНОР-а Тиват.

Парастос жртвама НАТО бомбардовања на Михољској Превлаци