Евангелија - игуманија манастира Вољавца

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије произвео је, на празник Светог великомученика Теодора Тирона, у петак 2. марта 2018, у чин игуманије досадашњу настојатељицу манастира Вољавца монахињу Евангелију.

Манастир Вољавац је задужбина Симеона Немање из XIII вијека и посвећен је Рођењу Пресвете Богородице.
Цркву су у 18. вијеку порушили Турци и од њених зидова сазидали мост на ријеци Бистрици, на мјесту званом Лозна лука.

Евангелија - игуманија манастира Вољавца

У нашој литератури црква Пресвете Богородице у Вољавцу позната је и као "Богородица Бистричка".

Храм је обновљен 1995. године, а од 2007. године настојатељица манастира је монахиња Евангелија (Поповић). Сестринство манастира чине монахиње Харитина и Анастасија.