24. редовна годишња Конференција Фонда јединства православних народа

У организацији Фонда јединства православних народа из Москве и суорганизацији Калушке Митрополије Руске Православне Цркве, у граду Калуги (Руска Федерација) у периоду од 21. до 24. марта ове године одржана је 24. редовна годишња Конференција Фонда јединства православних народа.

24. редовна годишња Конференција Фонда јединства православних народа

У сали Иновационог културног центра у Калуги 21. марта, са почетком у 19 часова, званично је почела поменута конференција на тему: „Једнакост и праведност као основа стабилности у свијету – хришћански поглед“. Свечаном отварању  конференције присуствовао је и губернатор Калушке области г. А. Д. Артамонов, који се присутнима обратио ријечима добродошлице. Током церемоније отварања, у име Руске Православне Цркве, све присутне је поздравио Митрополит Калушки и Боровски г. Климент. Затим се, у име организатора овог скупа,  присутнима обратио предсједник Фонда јединства православних народа из Москве – проф. др Валериј Аркадијевич Алексејев. Послије ријечи добродошлице, од стране губернатора Калушке области приређен је свечани пријем за учеснике конференције.

Током наредна два дана, за вријеме трајања пленарног засиједања конференције, учешће у раду су узели делегати из двадесетак земаља Европе, Блиског истока и Африке.

У раду конференције је учествовала и делегација из Црне Горе, у саставу: мр Славко Крстајић – руководилац Представништва и одјељења Фонда јединства православних народа за Црну Гору, др Страхиња Булајић – посланик у Скупштини Црне Горе и доц. др Будимир Алексић – посланик у Скупштини Црне Горе и професор Цетињске богословије. У својим говорима чланови ове делегације су апострофирали чињеницу да у данашњем свијету влада нестабилност, управо због тога што у међународним односима нема праведности и једнакости, указујући при том на бројне примјере неправде и неједнаких стандарда које намећу земље НАТО пакта предвођене САД (стварање лажне државе косовских Арбанаса на простору косовскометохијског дијела Србије, итд.).

Двадест четврта редовна Конференција Фонда јединства православних народа завршила је свој рад 23. марта, негдје око 15 часова, послије чега је одржана прес конференција, на којој је присуствовао велики број новинара. О закључцима Конференције направљен је и коминике, у коме се, између осталог, говори о свим оним проблемима и питањима која су постављана на конференцији, а која се тичу једнакости и праведности као основе стабилности у свијету, посматрано из хришћанске перспективе. На пријему, који је за учеснике конференције уприличио Фонд јединства православних народа, руководство Фонда срдачно се захвалило губернатору Калушке области, Митрополији Калушкој и Боровинској и граду домаћину за угодан боравак и успјешно органзовану Конференцију.