Цвијети прослављене у Никшићу

У недјељу 1. априла 2018, у Никшићу је прослављен празник уласка Господа Исуса Христа у Јерусалим – Цвијети.
Свету литургију су служили свештеници Никшићког саборног храма Светог Василија Острошког.

Цвијети прослављене у Никшићу

Началствовао је старјешина Саборне цркве јереј Остоја Кнежевић, уз саслужење протојереја Слободана Јокића, архијерејског намјесника никшићког, протојереја Миодрага Тодоровића и ђакона Николе Маројевића и Константина Дојића.

Литургију је пратио хор Светог новомученика Станка, којим руководи проф. Ленка Дурутовић.

Пригодним словом вјернима се обратио отац Остоја, нагласивши значај празника Цвијети, нагласивши да је важно за сваког хришћанина да се добро припреми за недјељу која је пред нама. Сваки човјек мора узети учешћа у Христовим страдањима да би са радошћу и у правом свјетлу дочекао празник над празницима – Васкрсење Господа Исуса Христа.