Храм Светог Николе на Лужцу у Беранама прославио храмовну славу

Светом Литургијом и ломљењем славског колача, на празник Преноса моштију Светог оца Николаја, у сриједу 22. маја 2019, прослављена је храмовска слава цркве Светог Николе у Лужцу код Берана.

Храм Светог Николе на Лужцу у Беранама прославио храмовну славу

Литургију је служио протојереј-ставрофор Драган Ристић, архијерејски намјесник берански, који се ријечима пастирске бесједе обратио сабраном вјерном народу.

„Сабрали смо се данас у овом светом храму, на овом светом мјесту, које је освештано од када је обновљен храм Светог Николаја Мирликијског Чудотворца. Бог је дао нашој генерацији да учествујемо у тој обнови и да се овдје сабирамо, Господу молимо, да приносимо своје молитве за здравље и покој душа наших предака. Желим да честитам славу данашњем домаћину и свима вама нека је срећна и благословена слава, да се слави на многаја љета, да се окупљамо око својих светих храмова у својој вјери, јер једино што може да нас окупи да истински живимо као браћа и сестре у Христу је света Црква“, казао је, између осталог, отац Драган Ристић.
Храм су 2010. године подигли Вучић и Вера Поповић, за покој душа трагично преминулих синова Николе и Угљеше, којих се у молитвама, на овај свети дан, сјетио прота Драган.

„Нека их Господ, молитвама Светог Николаја Мирликијског Чудотворца, који је заштитник путника и оних који су у невољи, држи у свом окриљу до другог и славног доласка Христовог“,  рекао је свештеник Ристић.

Освештан је и преломљен славски колач и приређена трпеза љубави. Домаћин овогодишње славе био је Драгољуб Бојовић.
Сабрање су поздравили Васо Поповић и Драгољуб Бојовић.