НА МЕЂУНАРОДНОМ ФЕСТИВАЛУ ПОЕЗИЈЕ У РУМУНИЈИ МИЛУТИН МИЋОВИЋ ДОБИО ГЛАВНУ НАГРАДУ

Лауреат овогодишњег мећународног пјесничког фестивала „Врата поезије“, који се одржава у Румунији (Решица) је пјесник Милутин Мићовић. Овај фестивал се одржава под покровитељством Министарства културе румунске владе, и један је од значајнијих који се одржавају у Европи. На њему учествују  пјесници из европских земаља, Русије, Кине, Јапана, Индије, Турске, Америке...

Жири који је додијелио награду у  образложењу  наглашава да  „Мићовићева духовна лирика обнавља дубинске основе човјекове егзистенције, што ову поезију уздиже ка универзалним вриједностима. Она сјединуње модерни пјеснички израз и дубоко наслеђе европске  културне  традиције. Читајњем ове поезије,  уочава се да су  религиозни, философски и естетски принципи у њој сливени у једно. ..“

Непосредан повод за учешће на овом фестивалу је појава Мићовићеве нове пјесничке књиге

„Дан-Ноћ“, у издању  Института за српску културу, Никшић 2018, која је већ добила књижевну награду „Миодраг Ћупић“.

Уз главну награду овог фестивала, Мићовић је добио и медаљу Епархије Каран-себешке (румунски простор Баната) за јавно дјеловање и сарадњу у простору савремене хришћанске културе.

Мићовић је заступљен у антологији српске поезије „Из века у век“, која је објављена на руском језику у Москви 2004, и у антологији „Савремена свјетска поезија“, објављена 2017.  у Јеревану на јерменском језику.