Свечана вечерња служба са петохлебницом поводом славе цркве Светог Спаса на Топлој

У сриједу 5. јуна 2019. године служена је свечана вечерња служба са петохлебницом, поводом славе храма Светог Вазнесења Господњег на Топлој.

Вечерњу службу служили су протојереј-ставрофор Предраг Видаковић и ђакон Драган Видаковић, а чтецирали су Ђорђе Павловић и Лука Кргушић, ученик трећег разреда Цетињске богословије.

За пјевницом су појали, појци храмаи чланови хора Свети Сава из Херцег Новог, предвођени диригентицом Сањом Радовић.

Вечерњој служби присуствовао је и Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије, старешина цркве Светог Јована Кронштанског у Петрограду протојереј Михаило Подољеј, старешина храма Светог Василија Острошког у Никшићу, протојереј Остоја Кнежевић, архијерејски намјесник херцегновског и старешина храма Светог Спаса на Топлој, протојереј-ставрофор Радомир Никчевић, као и свештеници из архијерејског намјесништва херцегновског и гости из Русије.

На крају службе вјерници су цјеливали славску икону и показивали се светим јелејем.

Слава цркве биће настављена сутра, на Спасовдан, служењем Свете Архијерејске литургије, коју ће служити Владика Јоаникије са свештенством и вјерним народом, са почетком у 9 часова.

У 18 сати служиће се вечерња служва, после које креће свенародна литија улицама Херцег Новог, од храма Светог Спаса на Топлој до цркве Светог Преображења Господњег  у Игалу.

Преузето са званичног сајта Митрополије црногорско-приморске