Помен архимандриту Варнави савинском

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је на празник Светог пророка Јелисеја, у сриједу 27. јуна 2018, Заупокојену Литургију и помен архимандриту Варнави (Гвозденовићу), игуману манастира Савина.

Помен архимандриту Варнави савинском

Саслуживали су свештеници и свештеномонаси Епархије уз молитвено учешће вјерног народа.

Архимандрит Варнава, игуман манастира Савина у Херцег Новом, упокојио се у Господу на дан када наша Света Црква прославља Светог Онуфрија Великог, 25. јуна 2018. године.

Рођен је 8. августа 1934. у Дежеви код Новог Пазара. Богословску школу завршио је 1973. у Призрену. Замонашен је и рукоположен у манастиру Дечани 1963. Послије дугогодишње службе у Епархији рашко-призренској, био је настојатељ манастира Милешеве и манастира Михољске Превлаке.

Настојатељ манастира Савине је био од фебруара 2005.

Заупокојену Литургију, у сриједу 27. јуна 2018. у манастиру Савина, служио је Високопреосвећени Митрополит Амфилохије, након које је служено опијело, а потом и обављена сахрана земних остатака архимандрита Варнаве на манастирском гробљу.
Вјечан ти спомен вјерни служитељу Христа Бога нашега!