Видовдан у Реновцу

Празник Видовдан и ове године свечано и саборно прослављен је у храму Светог оца Николаја у селу Реновац у парохији бањанско-рудинској.

Видовдан у Реновцу

Сабрање је почело Светом Литургијом коју је служио парох јереј Раденко Копривица уз молитвено учешће вјерног народа.
У току Богослужења обављено је  благосиљање славког колача и жита у спомен Светог мученика цара Лазара и мученика и новомученика српских.

После обављеног помена пострадалим српским јунацима на бојном пољу Косову и свима из рода нашега који пострадаше за крст часни и слободу до наших дана, у Црквено-народном дому при овом храму трудом Црквеног одбора послужена је трпеза љубави.

Радост празника употпунила је Света Тајна крштења дјечака Максима Јовановог Копривице из Врбаса и дјевојцице Дуње ћерке Тијане Радонић рођене Копривица из Новог Сада, који су крштени у Храму Светог Николаја који братство Копривица гради на Шљемену.