Љубављу и трудом племенитих људи обнавља се црква Ружица у Рожајама

С благословом Његовог Преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког Г.  Јоаникија, ових дана, у току су радови на обнови цркве Ружице у Рожајама.

Љубављу и трудом племенитих људи обнавља се црква Ружица у Рожајама

Најприје је у цркви Ружици, која је посвећена Светом Јовану Крститељу, 12. јуна, служен молебан за благословен почетак радова, у којем су чинодејствовали: протојереј-ставрофор Драган Ристић, архијерејски намјесник берански и јереј Слободан Радојевић, парох рожајски, а молитвено је учествовао вјерни народ Рожаја.

Овим су озваничени радови на обнови храма, који, по ријечима надлежног свештеника, обухватају реконструкцију крова, израду фасаде и замјену столарије за шта ће бити утрошено око 30 хиљада евра.

У међувремену, како су послови одмицали, кренуло се и са уређењем храмовне порте, у којој ће бити урађене камене стазе око цркве и испред Парохијског дома, главна и споредна капија, те украшавање порте зеленилом и цвијећем. Ови радови изискују око осам хиљада евра, напомиње о. Слободан, додајући да је главни мајстор у радовима на обнови здања цркве Ружице протомајстор Момо Станојевић.

Захваљујући људима добре воље финансијска средства за реконструкцију крова су, скоро, у потпуности обезбијеђена. Главни приложници су, наглашава јереј Радојевић, Митрополија црногорско-приморска и Влада Републике Србије, а оно што нарочито радује јесте чињеница да су се у прикупљање новца укључили бројни Рожајци и они који живе ван Рожаја, као и један број људи из Босне и Херцеговине, Србије и других мјеста Црне Горе. Средства су успјешно прикупљена и захваљујући Општини Рожаје, која је издвојила дио новца из локалног буџета. Да би посао био приведен крају у  планираном року недостаје још један дио средстава, а о. Слободан се нада да ће и то бити обезбијеђено разумијевањем и љубављу самих мјештана.

„Надамо се да ће радови бити завршени до празника Рођења Светог Јована Крститеља - Ивањдан, 7. јула текуће године, када ћемо, у братској љубави и слози, прославити славу овог светог храма, који ће, ако Бог да, засијати у већем и љепшем сјају“, поручио је надлежни свештеник Слободан Радојевић.

Прилог за обнову храма можете уплатити на жиро рачун:
CKB BANKA
жиро рачун 510-91565-56
Епархија - ЦО Рожаје
Са назнаком "ЗА ОБНОВУ ЦРКВЕ"