Света Архијерејска Литургија у Прокопјевску у Русији

У недјељу 10. јуна 2018, у храму Рођења Јована Претече у Прокопијевску, када се празнују Руски Свети, Свету архијерејску литургију су служили Његово високопреосвештенство Митрополит кемеровски и прокопијевски Г. Аристарх и Његово преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије. Саслуживали су бројни свештеници РПЦ и СПЦ.

Света Архијерејска Литургија у Прокопјевску у Русији

У знак захвалности на посјету храму, настојатељ храма протојереј Владимир Колесников је на дар епископу Јоаникију уручио икону Светог Николе, која се много поштује у Кузбасу.

Митрополит Аристарх се обратио пригодном бесједом о Светима Руске цркве. Још једном се захвалио владици Јоаникију на братској посјети, и у част прославе јубилеја Кемеровске епархије уручио му јубиларну медаљу и жезал.

Такође је и протојереју Остоји Кнежевићу уручио медаљу поводом значајног епархијског јубилеја.

Високе госте је поздравио и градоначелник Андреј Борисович , захваливши за долазак у Прокопијевск, а у знак сјећања поклонио је скулптуру Светог праведног Прокопија Устјуског — небеског покровителя шахтерског града.

Епископ Јоаникије је захвалио домаћинима за срдачни дочек у географски далеком али срцу блиском Сибиру, дарујући митрополита Аристарха панагијом, а градоначелника и настојатеља храма иконом Светог Василија Острошког Чудотворца.