Слава цркве на Лукову

На празник Рођења Светог Јована Крститеља, у селу Луково код Никшића, прослављена је храмовна слава.

Светом Литургијом је началствовао јереј Александар Гајић, који  је дошао из благословене братске Херцеговине, из Гацка, да подијели са нама радост празника. Саслуживали су протојереј Мирко Вукотић и јереј Обрен Дамјанац, уз молитвено учешће великог броја вјерних, како Лукова, тако и Жупе Никшићке, Драговољића и Никшића.

Слава цркве на Лукову

Овогодишњу славу је својим присуством увеличао и г. Немања Вуковић, предсједник Скупштине Општине Никшић.

Литургијску бесједу је произнио отац Александар, говорећи о величини Светог Јована и празнику његовог рођења и чудесног зачећа од родитеља Захарије и Јелисавете, који су били већ у поодмаклим годинама.

На крају Свете Литургије, отац Мирко Вукотић је принио и преломио славски колач и освештао славско вино и кољиво, које су припремили овогодишњи домаћини славе, г. Божо Миланов Кривокапић са својом породицом.

Вјернима се обратио и надлежни парох, јереј Обрен Дамјанац, који се захвалио оцу Александру који је дошао из братске Херцеговине у Стару Херцеговину да потврди ширину Цркве Божије која не познаје просторне и временске границе. Отац Обрен се захвалио и оцу Мирку Вукотићу који не заборавља своје село, него увијек са радошћу долази. Захвалио се и домаћинима славе и свима вјернима који су дошли да молитвено прославе овај дивни празник.

Божо Миланов Кривокапић је предао обавезу домаћина за наредну годину г. Милутину Новову Ђурђевцу.
Након Свете Литургије и ломљења славског колача, уприличена је славска трпеза.