Епископ Јоаникије служио помен архимандриту Варнави Савинском

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије одслужио је, на празник Светих мученика и бесребреника Козме и Дамјана, у суботу 14. јула 2018, помен на гробу архимандрита Варнаве (Гвозденовића), ранијег игумана манастира Савина.

Епископ Јоаникије служио помен архимандриту Варнави Савинском

Помену су присуствовали Његово Високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски Г. Амфилохије, Његово Преосвештенство Епископ буеносајреско-јужноцентралноамерички Г. Кирило и братство манастира Савина.

Архимандрит Варнава, игуман манастира Савина у Херцег Новом, упокојио се у Господу 25. јуна 2018. године.

Преосвећени Епископ Јоаникије, иначе, данас је саслуживао у Светој Архијерејској Литургији, у цркви Светог Спаса на Топлој, којом је отпочела свечаност, организована поводом 300 година Топаљске комунитади, претече данашње Општине Херцег Нови.