Петровдан у Бањанима

На празник Светих првоврховних апостола Петра и Павла 12. јула 2018. године у храму Богојављења у селу Доње Црквице одржан је традиционални Црквено-народни Сабор вјерног народа.

Петровдан у Бањанима

Сабрање је започело служење Свете Литургије у поменутом храму у току које су они који су се у протеклом периоду припремали постом и молитвом приступили светој Тајни Пичешћа.

У организацији пар домаћина из Црквица у оближњем народном Дому послужена је трпеза љубави.

У храму Светог апостола и еванђелиста Луке у селу Броћанац на Павловдан, 13. јула 2018. године другу годину за редом одржан је Црквено-народни сабор који је започео служењем Свете Литургије.

У наставку богослужења у новоподигнутом Црквено-народном дому поред храма послужена је трпеза љубави за све присутне.