Освештана звона на порти манастира Бијела код Шавника

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије освештао је, на празник Сабора Светих дванаест апостола – Павловдан, у петак 13. јула 2018, капију и звона на улазу у порту манастира Бијела код Шавника.

Освештана звона на порти манастира Бијела код Шавника

Ово је, по ријечима Преосвећеног Епископа, радостан догађај у манастиру Бијела, јер се освећењем капије и звона наставља, у славу Божју, труд око ове светиње, која броји хиљаду година, наставља се дјело нашх предака.

„Као што смо у молитвама читали, брујање освећеног звона побуђује на молитву, осјећање побожности у срцима људи разбуктава се када зазвоне звона и подстиче их да хитају храму Божјем. Глас освећеног звона разгони унутрашње, душевне буре, а исто тако и природне стихије укроћује. То је од давнина било познато, а у молитви, овдје, се изричито помиње. Када су велике кише, громови, буре које могу да нанесу штету људима треба звонити у звона и то, врло често, имамо прилику да видимо, нарочито тамо гдје су виногради, јер ако се звони дуже у звона, врло често, се непогоде заустављају“, казао је Владика Јоаникије, напомињући да то зависи од вјере оних који се моле и Божјег промисла.

„Нека буде на здравље ово освећење оцу Исаији, мати Анастасији, свим добротворима, приложницима. Није било лако обнављати ову светињу, али, гдје се човјек труди са вјером ту и Бог помаже. Наш о. Исаија се, заиста, труди честито, истрајно и помаже му и Бог и људи, Свети великомученик Георгије бдије над овом светињом и она је заблистала у новом сјају. Ако Бог да да се заокружи цијела порта заједно са овом капијом и звоником, да све оно што чинимо нам буде на радост и на спасење“, поручио је Епископ Јоаникије.