Молитвена сабрања на темељима цркве Богородице Тројеручице

Поводом празника Иконе Пресвете Богородице Тројеручице хиландарске,  храмовне славе светиње Тројеручице, која се гради у близини Царевог моста у никшићком насељу Кличеву, организована су молитвена сабрања.

Најприје је, у уторак 24. јула, служен Акатист пред копијом Њене Чудотворне Иконе, а у наставку је одржано добротворно гусларско-пјесничко вече са учешћем више гуслара и пјесника.
На дан празника, у сриједу 25. јула, Свету Литургију служили су протојереј-ставрофор Драган Крушић и протојереј Велимир Јововић, парох страшевински и старотребјешко-кличевски у којој је молитвено учествовао вјерни народ Никшића и насеља Кличево.
Молитвени спомен Пресвете Богородице и Њене Иконе Тројеручице хиландарске прослављен је свенародним сабором, у суботу 28. јула.
Литургијом је началствовао протојереј-ставрофор Радојица Божовић, свештеник у пензији уз саслужење: јеромонаха Арсенија (Самарџића), игумана манастира Косијерево, протојереја Миливоја Јововића, пароха жабљачког, протојереја Велимира Јововића, надлежног пароха и јерођакона Романа (Виларета), сабрата Острошког манастира.
Храмовну славу и молитвено сабрање вјерном народу је честитао о. Радојица Божовић:
„Дај Боже да ваша сабирања на овом мјесту буду благословена и на многа љета, да се увијек сабирате у љубави, слози и у сваком добром дјелу, да у овом храму нађете, увијек, своја духовна и најљепша животна радовања и све оно што вас чини срећним и поносним“, поручио је свештеник Божовић.
Након свете службе Божје вршен је опход око цркве, а потом је благосиљан и преломљен славски колач на трпези братске љубави. Домаћин славља био је Одбор за изградњу светиње Пресвете Богородице Тројеручице.
Протојереј Велимир Јововић је, овом приликом, захвалио братији и вјерном народу окупљеном у литургијском сабрању, поводом прослављања Пресвете Богородице и Њене Иконе Тројеручице.
„Само Бог зна и Мајка Божја за све добре и честите људе који су се уградили у ову светињу, којима нека је хвала. Хвала вам у име Мајка Божје, а када се Мајка Божја захваљује Она нас благосиља, љуби, грли, прима у своје наручје, Богу нас приводи. Има ли шта веће од тога? Ова богомоља се гради с љубављу, благословом и потребна је помоћ. То увијек имајте у мислима, браћо и сестре, да би се светиња довршила за нас, за нашу дјецу, за будућност“, казао је о. Велимир Јововић.
Уприличен је пригодан програм у којем су учествовали гуслари, пјесници, бесједничари.