Петровдански црквено-народни сабор на Видровану

Петровдански црквено-народни сабор, који се, у славу Светих апостола Петра и Павла, традиционално организује у мјесту Видрован код Никшића, одржан је у недјељу 15. јула 2018.

Петровдански црквено-народни сабор на Видровану

Сабрање је почело Светом Литургијом, којом је, у храму Светих Јоакима и Ане, началствовао јеромонах Јеротеј, сабрат Острошког манастира уз саслужење протојереја-ставрофора Драгана Крушића, надлежног пароха, протојереја Василија Брборића и Остоје Кнежевића и ђакона Константина Дојића.

Литургији је, у великом броју, присуствовао вјерни народ Горњег Поља и Никшића, приступивши Светим Тајнама Тијела и Крви Христове.

Након свете службе Божје традиционална Петровданска свенародна литија прошла је дијелом Видрована уз читање Јеванђеља и узношење молитви.

Потом је одржано црквено-народно сабрање које се, у славу и част Светих првоврховних апостола Петра и Павла, а са благословом Преосвећеног Епископа Јоаникија, одржава, већ 14 година, прве недјеље по Петровдану и окупља Горњепољце, оне који живе ван граница Црне Горе и њихове бројне госте.

Црквени одбор је припремио братску трпезу љубави.