Бденије уочи празника Иконе Пресвете Богородице Тројеручице

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије присуствовао је, у уторак 24. јула 2018, свечаном бденију, које је, уочи празника Иконе Пресвете Богородице Тројеручице, служено у манастиру Ђурђеви Ступови.

Бденије уочи празника Иконе Пресвете Богородице Тројеручице

Свечано бденије су служили свештеници архијерејског намјесништва беранског и монаштво Манастира: протојереј-ставрофор Драган Ристић, јеромонаси Константин, сабрат манастира Кутлумуша на Светој Гори и Сава (Вукајловић), сабрат Ђурђевих Ступова и јерођакон Пајсије (Ђерковић).

Службу је увеличало појање: јереја Милоша Цицмила и Стефана Миловановића, јеромонаха Евстатија (Драгојевића) и Филотеја (Марковића).

Након одслуженог бденија Преосвећени Епископ Јоаникије благословио је вјерни народ и помазивао их светим уљем, пред иконом Пресвете Богородице Тројеручице, чија вјерна копија се налази у манастиру Ђурђеви Ступови.