Свети Сава прослављен у Плаву

У Плаву је, у недјељу 27. јануара 2019, молитвено и свечано прослављен празник Светог Саве, првог српског Архиепископа и просветитеља.

Свети Сава прослављен у Плаву

Светковина је почела светом Литургијом, коју је у храму Свете Тројице у манастиру Брезојевица, код Плава, служио јеромонах Георгије (Рајаковић) у присуству бројног вјерног народа овог краја.

Храм је био испуњен дјецом и младима, од којих је већи број приступио Светом Причешћу.

По завршеној Литургији, благосиљан је и преломљен славски колач у част Светог Саве.

Свечаност је настављена пригодним рециталом у којем су учествовала дјеца казивањем рецитација и пјесмама у славу Светог Саве.

У Светосавском духовном центру одржана је, потом, традиционална Светосавска академија у којој су наступили: гуслар Милан Дашић, хор полазника вјеронауке при манастиру Брезојевица, а уприличена је и изложба слика академског сликара Срећка Јокановића.