Хор Свете мати Анастасије у посјети Овчарско-кабларским манастирима

У недјељу 13. новембра, на дан када наша Света Црква прославља Свете апостоле Стахија, Амплија и друге са њима, црквени хор Свете мати Анастасије из Берана је, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког Г. Јоаникија, био на поклоничком путовању Овчарско-кабларским светињама.

Хор Свете мати Анастасије у посјети Овчарско-кабларским манастирима

Са њима је на овом путу био и јереј Стаменко Станковић, старјешина хора. Обиласком манастира и светиња овог подручја, препознатљивог по природним љепотама, а надасве по бројним црквама и манастирима, због чега се у нашем народу назива “Српском Светом Гором“, чланови хора су се, према ријечима оца Стаменка, духовно окријепили и оснажили, а у некима су се представили извођењем духовних композиција, привлачећи пажњу и симпатије присутних.

При повратку за Беране посјетили су и манастир Милешеву, у којем се налази сједиште милешевске Епархије.

Црквеним хором Свете Анастасије Српске руководи професор Андријана Вучетић.