Литургија у Реновцу

У суботу 23. фебруара 2019, у храму Светог Николаја у селу Реновац у Доњим Копривицама служена је Света Литургија којом је прослављен празник Светог свештеномученика Харалампија чији се дјелић светих моштију чува у храму у Реновцу.

Свету Литургију служио је парох бањанско-рудински јереј Раденко Копривица уз молитвено учешће вјерног народа.
По завршетку богослужења вјерни су имали прилику поклонити се светитељевим моштима (дио прста од руке) које се у овом храму чувају од 1929. када је манастиру  Морачи враћена светитељева рука која се од 18. вијека налазила у посједу свештеничке куће Копривица.
Наиме, светитељеву руку од Турака који су претходно попалили и опљачкали ман. Морачу и ову светињу са собом понијели у и у повратку за Мостар свратили у Бањане, откупио је свештеник Сава Копривица са парохијанима.