Владика Јоаникије посјетио храм РПЗЦ у Висбадену

Архијерејску посјету Њемачкој Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, у пратњи јеромонаха Сава Вукајловића, послије Дармштата, наставио је у Висбадену.

Владика Јоаникије посјетио храм РПЗЦ у Висбадену

Владика је боравак у Висбадену, главном граду њемачке савезне државе Хесен, искористио да посјети храм Руске православне заграничне цркве, посвећен Светој праведној Јелисавети.

Подигао га је (у периоду од 1849-1855) војвода Адолф фон Насау за покој душе своје супруге, велике војвоткиње Елизабете Михаиловне, ћерке Михаила Романова, најмлађег брата царева Александра I и Николаја I Романових, који су владали Русијом од почетка до средине 19. вијека. Грађена је по узору на ондашњу руску умјетност.

Поред цркве, која се сматра најљепшим и најбогатијим сакралним објектом у Висбадену, постоји велико руско гробље, које представља историју Русије.

Домаћин Преосвећеном Епископу Јоаникију био је о. Александар, свештеник РЗПЦ.