Божић у Ђурђевим Ступовима

Рођење Исуса Христа, најрадоснији хришћански празник, прослављен је Светом архијерејском Литургијом, коју је Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије са бројним свештенством и монаштвом служио у манастиру Ђурђеви Ступови.

Божић у Ђурђевим Ступовима

Божићној Литургији, којом је молитвено прослављен празник над празницима, најрадоснији хришћански празник Божић, присуствовали су вјерници Берана и цијелих Васојевића. Вјерни народ, који се постом и молитвом припремао да дочека долазак Богомладенца Исуса Христа, причестио се Светим Тајнама Тијела и Крви Христове.

Божић у Ђурђевим Ступовима

Током Божићне Литургије, као и у свим храмовима Српске Православне Цркве, прочитана је посланица Његове Светости Патријарха српског Г. Иринеја, која је, поводом Божића, упућена свештенству, монаштву и вјерном народу.