Литургија у Војном селу код Плава

У уторак 13. августа 2019, на празник Светог мученика Евдокима и свете мученице Јулите, на дан освећења цркве посвећене Светом Николају Мирликијском у Војном селу код Плава служена је Света литургија.

Литургију је служио надлежни парох јереј бојан Радуновић, уз саслужење јереја милоша Цицмила и јеромонаха Саве Вукајловића.
Пригодном бесједом вјернима се обратио отац Милош Цицмил, пренијевши благослов Његовог преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког Господина Јоаникија.
Освештан је и преломљен славски колач, а након Литургије освештан је Црквено-народни дом, који је саграђен поред цркве, а Архијерејска грамата, постхумно је додијељена почившем Миодрагу Траку Турковићу, коју је примио његов најмлађи унук Мирко. Домаћини славља су били мјештани засеока Главице.

Video kanal Eparhije  Radio Svetigora  Sveviđe

Srpska pravoslavna crkva