Црква Преображења Господњег у Беранама прославила храмовну славу

Светом Литургијом, ломљењем славског колача и трпезом братске љубави црква-брвнара Преображења Господњег, у непосредној близини Саборног храма Светог Симеона Мироточивог у Беранама, прославила је своју храмовну славу.

Црква Преображења Господњег у Беранама прославила храмовну славу

Свету Литургију је служило свештенство беранског намјесништва уз молитвено учешће бројног вјерног народа.

Празник Преображења Господа и Спаса нашег Исуса Христа сабранима је честитао протојереј-ставрофор Драган Ристић, архијерејски намјесник берански, бесједећи о овом великом Господњем празнику.

Након светог причешћа, освештан је и преломљен славски колач, који су као домаћини овогодишње храмовне славе принијели чланови пјевнице Жупан Првослав. Дио славског колача преузео је Стеван Миловић, и он ће бити домаћин славља следеће године.

Обављено је преображењско освештање грожђа, које је подијељено вјерном народу на благослов.

У наставку је, поводом дивног и великог празника Преображења Господњег, који је храмовна слава цркве у Беранама, уприличена трпеза љубави и народно весеље.