Вјеронаука у Бањанима

Другу годину заредом у току летњег распуста при Саборном храму Светог архангела Михаила на Велимљу једном седмично одржавају се часови вјеронауке за дјецу у просторијама Црквено-народног дома поред храма.

Као и прошле тако и ове године, дјеца су имала ту радост и благослов да обиђу манастире и цркве Никшицког краја али и у оближњој Херцеговини.

У петак 24. августа организовано је путовање у новоосновани манастир Светог Јована Кронштатског у мјесту Корита код Гацка.
После поклоњења овом манастиру у коме их је дочекала мати Христина са сестринством дјеца су, у пратњи надлежног свештеника, имала прилику да се поклоне и оближњој спомен капелици на Корицкој јами.

У повратку са Корита, посјетили су Саборни храм Светог Саве у граду Билећи који се обнавља. Обишавши град имали су задовољство да буду угошћени од стране градоначелника Билеће г. Миљана Алексића у једном од градских ресторана.