Успеније Пресвете Богородице прослављено у Пошћењу код Шавника

Светом Литургијом, свечаном литијом и ломљењем славског колача, храм Успенија Пресвете Богородице у Пошћењу код Шавника прославио је своју храмовну славу.

Успеније Пресвете Богородице прослављено у Пошћењу код Шавника

Литургију је служио јереј Драженко Ристић, надлежни парох, а у молитвеном сабрању учествовао је бројни вјерни народ.

Након причешћа вјерних, храм је опходила свечана народна литија, а потом је благосиљан славски колач.

Празник Успења Пресвете Богородице сабранима је честитао о. Драженко.

Послије свете Литургије и празничне литије приређена је трпеза љубави и пригодан културно-умјетнички програм. Домаћин славе био је Миомир Батизић.

Бесједу је одржао проф. Владимир Милуновић, а сабрање је поздравио и проф. Јанко Јелић.

У програму, који је водио глумац Велизар Касалица, учествовали су: пјевачка група КУД-а Ђурђевданско коло, гуслари Исак Симићевић, Ранко Минић и Васо Ђондовић, а пјесму посвећену слави храма у Пошћењу и домаћину славља говорио је епски пјесник Славко Перошевић.