Велики број вјерника на Васкрс у бјелопољским црквама

Велики број вјерника окупио се на Васкрс у црквама у Бијелом Пољу. Послије Литургије у цркви Светих Апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу прочитана је посланица Његове светости патријарха српског Господина Иринеја.

Велики број вјерника на Васкрс у бјелопољским црквама

Протојереј-ставрофор Дарко Пејић, којем је саслуживао јереј Никола Скопљак, честитао је Васкрс ријечима “Христос Воскресе” и захвалио се народу који је дошао у великом броју, међу којима је било доста омладине и дјеце.

“Kако је дивно и красно када сва браћа живе заједно. Одговоримо браћо и сестре на мржњу љубављу, на све одговоримо страдалим али Васкрслим Христом. Значи да и сами будемо спремни и поднесемо искушења и страдања, али са надом у Васкрсење и живот вјечни. Нека нам ништа овдје на земљи не буде тешко, јер све на земљи је трен и пролазно, било да је мука, болест, па и смрт, туђа мржња, завист, клевета, поднесимо све и опростимо свима све, јер знамо да је све пролазно а да је само Васкрсли Христос вјечан. Учинимо да умјесто клетви, псовки, мржње, зла да се нашим народом, градом и породицама шири љубав, мир слога благослов. Ови млади да се жене и удају, да не чекају боље вријеме, млађи бити неће. Старији да буду примјер млађима својим животом, побожношћу, вјером, да сви будемо једно и заједно, па онда ништа и нико неће моћи наудити ни нама, ни ближњима нашим. Kако каже Апостол Павле “шта ће ме одвојити од љубави Христове”- смрт, жалост, болест. Не може ништа, браћо и сестре, јер је Христос дошавши на земљу  узео све наше болести, немоћи, смрти, И све сатро и побиједио и нама дао живот вјечни. Тако да живимо и понашамо се да наша вјера не буде само вјера ријечима него и дјелима”, бесједио је о. Дарко.

Послије причешћа вјерницима су дијељена васркршња јаја а вјерници се се потрудили да цркви приложе дио јаја, која се традиционално дијеле болници, затвору и сиромашнима.