Радост полазника школе вјеронауке у Никшићу

У сусрет најрадоснијем хришћанском празнику Васкрсењу Господа Исуса Христа, за полазнике школе вјеронауке, при Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу, организовано је шарање васкршњих јаја.

Радост полазника школе вјеронауке у Никшићу

Радост је, овим поводом, завладала међу дјецом, полазницима школе вјеронауке, старије и млађе групе, која су исказала велику креативност и умјешност у осликавању јаја. За шарање су користили водене и воштане боје, фломастере, наљепнице, перлице, колаж папир, цвијеће.

Осим дружења, дјеца су имала прилику да више науче о самом празнику Васкрсења Господа и Спаса нашег Исуса Христа, о чему су им говорили свештеници никшићке Саборне цркве. Гостујући предавачи из ликовне умјетности подучавали су их о техникама шарања јаја, као обичају традиционалног прослављања празника, које наш српски народ гаји празнујући Васкрс.

Такође су и дјеца школе вјеронауке из Парохије Страшевинске и старотребјешко кличевске, традиционално на Велики Петак, шарали су Васкршња јаја.