Цвијети прослављене у Никшићу

На Цвијети, у недјељу 21. априла 2019, Света литургија је служена у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу.

Цвијети прослављене у Никшићу

Свету литургију је служио јереј др Никола Маројевић, уз саслужење протојереја -ставрофора Марка Ђурковића и протојереја-ставрофора Слободана Јокића, архијерејског намјесника никшићког.

Отац Никола је у јеванђељском слову нагласио да је „Велики дан уласка Христовог у Јерусалим догађај који тјера на преиспитивање наше савјести, наше оданости Богу. Сјетимо се Његових тешких суза, не заборавимо Његове горке ријечи упућене не само Јерусалиму него и свакоме од нас. Запјевајмо Осана, као јерусалимска дјеца, али као и они останимо вјерни Христу, станимо уз Њега и кад Га сви оставе сâма. И сада ће, као и увијек кроз историју свијета и човјека, Христос ићи с мањином у Нови живот, богатији, љепши,  преиспуњен свјетлошћу и добротом. Кроз тијесна врата, уским путем".