Празник Светог Харалампија прослављен у Никољцу

Свету Литургију на празник Свештеномученика Харалампија, у суботу 23. фебруара 2019, у цркви Светог Николаја у Бијелом Пољу, служио је јеромонах Николај (Стаматовић), игуман манастира Златеш, уз саслужење свештенства и монаштва намјенисштва бјелопољског и молитвено учешће бројног вјерног народа.

По завршетку свете Литургије, свештенство је изнијело дио моштију великог Светитеља и Чудотворца, свештеномученика Харалампија који се чува у храму Светог Николе на Никољцу, и, спуштајући их у воду, обавили мало водоосвећење, а потом кропљење храма и вјерног народа.
Вода је, потом, дијељена сабраним вјерницима, који је, сваке године, на овај празник, носе својим породицама, да је пију и кропе своје домове како би благослов Светог свештеномученика Харалампија ушао у сваки хришћански дом у бјепопољском намјесништву.

.