Митрополит Амфилохије и Епископ Јоаникије на Света три јерарха служили Литургију у манастиру Подмаине

Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски господин Амфилохије и Епископ будимљанско-никшићки господин Јоаникије служили су анас, на празник Света три јерарха Свету службу Божију у манастиру Подмаине код Будве.

Пред почетак Литургије Митрополит Амфилохије је у првине ангелског лика обукао четворицу послушника подмаинске монашке обитељи.

У току Литургије Свету тајну крштења примили су слуге Божије Андреј, Јелена и Василије.

У литургијској проповиједи након читања Владика Јоаникије је тумачио данашње Јеванђеље о блудноме сину.

Он је рекао да ми људи имамо искуства каква је родитељска љубав, али да тешко можемо схватити каква је Божанска љубав.

„Родитељска љубав на овој земљи је само слика, и то свакако блиједа и недовољна слика Божанске љубави. Али има нешто сродно између те двије љубави. Заправо Божанска љубав даје снагу, основу и силу родитељској љубави“, рекао је Епископ будимљанско-никшићки.

Он је рекао да то можемо видјети из данашњег Јеванђеља.

„Прича о блудноме сину је прича о Божијој љубави. А њоме је објашњена и родитељска љубав“, казао је Владика.

Говорећи о данашњем празнику, када славимо заједно Светог Јована Златоуста, Светог Григорија Богослова и Светог Василија Великог, Епископ Јоаникије је рекао да житија ове тројице светитеља показују каква треба да буде права родитељска љубав.

„Из њихових житија видимо какве су то биле свете породице, каква је то родитељска љубав. Има нечег чудесног у тим породицама. Имамо велике личности, али треба да знамо из каквих светих породица потичу“, казао је Епископ Јоаникије.

Митрополит Амфилохије је на крају Свете службе, након што је благосиљан славски колач, честитао крштење новим члановима Цркве Божије и имендан монасима Василију и Григорију.

Преузето са званичног сајта Митрополије црногорско-приморске