Епископ Јоаникије служио у никшићком Саборном храму

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је у недjељу, 13. фебруара, на празник Светих безсребреника Кира и Јована, са свештенством Свету Архијерејску Литургију у Саборној цркви Светог Василија Острошког у Никшићу.

Светој Архијерејској Литургији су присуствовали бројни вјерници, а појао је хор Светог новомученика Станка из Никшића.

Након читања Светог Јеванђеља пригодном бесједом се обратио јеромонах Јефтимије, старјешина никшићког Саборног храма.

Епископ Јоаникије служио у никшићком Саборном храму

"Чули смо у данашњем Јеванђељу причу о митару и фарисеју, о томе како су ушли у цркву, тадашњу јеврејску синагогу, и молили се Богу. Фарисеј, свештеник Старог завјета, благодаран је Богу, али је учинио гријех, какав сви ми често чинимо. Потцијенио је и осудио цариника. Због тога се управо наглашава ова Недjеља митара и фарисеја. Богу је мио сваки праведник у свијету, ако је чистог срца, а нама људима није дата таква способност да судимо о другима и да их осуђујемо", рекао је у литургијској бесједи јеромонах Јефтимије.

Епископ Јоаникије служио у никшићком Саборном храму

Преосвећеном Владици Јоаникију саслуживали су свештенослужитељи Епархије будимљанско-никшићке: протојереји Марко Ђурковић и Драган Крушић, јеромонах Јефтимије, јереји Данило Зиројевић, Миодраг Тодоровић и Слободан Јокић, архијерејски намјесник никшићки и ђакони Остоја Кнежевић и Никола Маројевић.

Вјерни народ је приступио Светој тајни Тијела и Крви Христове. Причешће је вршено из три путира.