Епископ Јоаникије посјетио Скендера Шаркиновића, предсједника општине Плав

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије посјетио је у уторак, 17. јануара, у пратњи г. Бранислава Брана Дашића, члана Епархијског Управног Одбора, јеромонаха Георгија Рајаковића, настојатеља манастира Брезојевице и јереја Жељана Савића, пароха плавског, предсједника општине Плав г. Скендера Шаркиновића.

Епископ Јоаникије посјетио Скендера Шаркиновића, предсједника општине Плав

Током разговора истакнута је добра сарадња између општине Плав и српског православног свештенства, која се, нарочито показала приликом обнове старих и изградње нових цркава и манастира. Епископ Јоаникије је лично захвалио предсједнику општине г. Шаркиновићу на његовој пажњи према свештенству и православним вјерницима на подручју плавске општине.

Епископ Јоаникије посјетио Скендера Шаркиновића, предсједника општине Плав

Посебно је било ријечи о довршетку изградње цркве Свете Петке на Мурини, гдје ће општина Плав, у току ове године, помоћи наставак радова како би се црква, у што скорије вријеме, припремила за освећење.