Дружење са Шантом Пантом

У оквиру манифестације “Дани Светог Василија Острошког“, у недјељу, 8. маја у Црквено-народном дому у Никшићу, изведена је представа за дјецу “Занати“.

Дружење са Шантом Пантом

Поменутом представом дјецу је забављао популарни дјечији аниматор Радојица Станковић, који је, за најмлађе прије више од двадесет година, позајмио лик и име Шанта Панта.

Дружење са Шантом Пантом

Представа “Занати“, рађена је по тексту познатог дјечијег пјесника и драмског писца Тоде Николетића. Комад на поучан и хумористичан начин едукује дјецу и укључује их пјесмом, игром и покретом, у игру откривања људских занимања. Представу је обновио Радојица Станковић и на радост најмлађих, изводи је већ неколико година. Из дружења са пјесником Тодом Николетићем осмишљено је још неколико дјечијих представа: “Забава луда ствара чуда“, “Воли да те воле“, “Капетан Мотика и принцеза Крофна“, “Авантуре без тортуре“ и “Бонтонијада“, са којима је Шанта Панта са одушевљењем најмлађих поздрављан широм Црне Горе, Србије, Босне и Херцеговине и у другим срединама.