Дружење са Петром Божовићем у Никшићу

Матица српска – Друштво чланова у Црној Гори организовала је у четвртак, 10. марта у Црквено-народном дому Светог Василија Острошког у Никшићу вече Петра Божовића.

Бројну публику у Дому Светог Василија Острошког поздравио је Блажо Паповић, секретар Матице српске – Друштва чланова у Црној Гори. Он је нагласио величину глумачке умјетности Петра Божовића, који, ових дана, наступа широм Црне Горе, подсјећајући на нека помало заборављена штива који су, нарочито, у говорној форми уживала велико поштовање и симпатије у народу.

„Петар, великан српског глумишта, изванредан зборник генијалних ликова, вечерас са Матицом у центру Херцеговине – матице изванредних српских ликова. У Никшићу, мјесту неоправдано заборављеном, кога се оправдано радо сјећамо. Са Матицом српском, мјестом у коме се скоро два вијека говори непорециво и не пориче речено. Са Петром Божовићем, мјестом које свједочи како је лијепо знати чеговић си, а не морати се мучити с одговором на питање чији си ти мали“, казао је Блажо Паповић.

За ову прилику Божовић је говорио одломке из Горског вијенца, Бећковићеве поеме „Рече ми један чо`ек“ и некада омиљеног „Чеговића“. На крају вечери под називом „Текстови које смо вољели“ велики српски умјетник казивао је и одломке из хумореске Вука Безаревића и драме „Први бициклистички устанак у Црној Гори“ Зорана Копитовића.

Дружење са Петром Божовићем у Никшићу