Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије Свету Литургију служио у Никшићу

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је на празник Светог свештеномученика Дионисија Ареопагита, у недјељу, 16. октобра, Свету Архијерејску Литургију у Саборној цркви Светог Василија Острошког у Никшићу.

Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије Свету Литургију служио у Никшићу

Саслуживало је више свештеника и свештеномонаха архијерејског намјесништва никшићког. Вјерном народу, сабраном у Светом богослужењу обратио се Његово Преосвештенство Епископ Јоаникије бесједећи о Светом Дионисију Ареопагиту, првом атинском епископу о чијој личности је остало мало поузданих свједочанства. У хришћанство је обраћен од стране апостола Павла, тачније након апостолове бесједе у атинском ареопагу. По истом свједочењу Дионисије Ареопагит је мученички пострадао у Атини.

Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије Свету Литургију служио у Никшићу

Са именом Дионисија Ареопагита спомињу се сачувана следећа дјела: “О именима Божијим“, “О мистичном богословљу“, “О небеској јерархији“, “О црквеној јерархији“, као и десет писама упућених различитим особама која припадају апостолском времену.