Преосвећени Епископ Јоаникије у Келну

Током боравка у Њемачкој, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, посјетио је у понедјељак 17. децембра 2018, храм Воздвижења Часног Крста СПЦ у Келну.

Преосвећени Епископ Јоаникије у Келну

Домаћини, протојереј-ставрофор Неђо Јањић, архијерејски намјесник за Сјеверну Рајну и Вестфалију и протонамјесник Младен Јањић, срдачно су примили Владику Јоаникија и јеромонаха Сава Вукајловића, сабрата манастира Ђурђеви Ступови.

Захваљујући великој љубави и труду протојереја-ставрофора Неђа Јањића, архијерејског намјесника за Сјеверну Рајну и Вестфалију и протонамјесника Младена Јањића, старјешине храма Воздвижења Часног Крста у Келну, те њихових парохијана и људи добре воље, прошле године је, поводом најрадоснијег хришћанског празника Рођења Богомладенца Христа, у Келнској парохији спроведена хуманитарна акција прикупљања Божићних пакетића за дјецу у Епархији будимљанско-никшићкој. Том приликом, прикупљено је 158 пакетића, који су подијељени дјеци без родитеља, која живе у немаштини, која су болесна, као и породицама са више дјеце.