Одслужена прва Литургија у цркви Светог Николе у Лијесци код Томашева

На дан када наша Црква слави спомен на великог светитеља Николаја Мирликијског Чудотворца, у уторак 19. децембра 2017, у селу Лијесци, надомак Томашева, одслужена је прва Литургија у новосаграђеном храму, који је посвећен том Светитељу.

Одслужена прва Литургија у цркви Светог Николе у Лијесци код Томашева

Литургијом је началствовао протојереј Зоран Бубања уз саслужење јеромонаха Николаја, пароха тог села.

У Литургији је молитвено учествовао велики број вјерника овог краја, који као своју крсну славу прослављају Светог Николаја Мирликијског.

Одслужена прва Литургија у цркви Светог Николе у Лијесци код Томашева

Вјерном народу се ријечима пастирске бесједе обратио о. Николај, честитајући празник, те поучавајући о значају свете Литургије и учествовању у евхаристијском сабрању.

Благосиљан је и преломљен славски колач и жито. Домаћин славља је био Зоран Дамјановић са члановима Црквеног одбора. Након Литургије приређена је скромна трпеза на којој је народ са својим свештеницима наставио прослављање храмовне славе.