Предавање свештеника Предрага Шћепановића у Никшићу

У организацији Епархије будимљанско-никшићке и Црквене општине Никшић, у недјељу 25. децембра 2016, у Црквено-народном дому Светог Василија Острошког у Никшићу, одржано је предавање на тему "Благослови Господе непријатеље моје и ја их благосиљам и не кунем“.

Предавање свештеника Предрага Шћепановића у Никшићу

Предавање је, у оквиру циклуса, који се практикује током Божићног поста, одржао протојереј Предраг Шћепановић, парох подгорички и директор Радија "Светигора“.

Предавање свештеника Предрага Шћепановића у Никшићу

Сабрано свештенство, монаштво, вјерни народ и свештеника Предрага Шћепановића, уводном ријечју, поздравио је јереј Остоја Кнежевић, старјешина никшићког Саборног храма Светог Василија Острошког. Он је представио о. Предрага и захвалио му на доласку у Црквену општину никшићку, гдје је словом о Светом Николају српском и о сопственом духовном животу, на који су га упутилиличност, дјело и ријеч Светог владике Николаја, укријепио присутни аудиторијум.
Слушаоци су са великом пажњом пратили занимљиво излагање оца Предрага, искористивши прилику да поставе и неколико питања.

Предавање свештеника Предрага Шћепановића у Никшићу

Вече је завршено заупокојеном молитвом поводом трагичног догађаја који се догодио, у недјељу 25. децембра, а у којем се руски воjни авион срушио у Црно море, недалеко од Сочиjа. Том приликом страдала су 92 путника и члана посаде, међу којима и 64 члана чувеног Академскогансамбла Руске Армије "А.В. Aлександров“.