Литургија у Војном селу код Плава

У уторак 13. августа 2019, на празник Светог мученика Евдокима и свете мученице Јулите, на дан освећења цркве посвећене Светом Николају Мирликијском у Војном селу код Плава служена је Света литургија.

Литургију је служио надлежни парох јереј бојан Радуновић, уз саслужење јереја милоша Цицмила и јеромонаха Саве Вукајловића.
Пригодном бесједом вјернима се обратио отац Милош Цицмил, пренијевши благослов Његовог преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког Господина Јоаникија.
Освештан је и преломљен славски колач, а након Литургије освештан је Црквено-народни дом, који је саграђен поред цркве, а Архијерејска грамата, постхумно је додијељена почившем Миодрагу Траку Турковићу, коју је примио његов најмлађи унук Мирко. Домаћини славља су били мјештани засеока Главице.